УКФ

ЯНГИЛИКЛАР

Жорий йилнинг 27-31 октябрь кунлари Сирдарё вилоятининг Гулистон шаҳридаги Олимпия заҳиралари коллежи спорт мажмуасида 2008-2009- йилларда туғилган болалар ва қизлар ўртасида кураш бўйича Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтади.
Мусобақа гиламига 33,36,40,44,48,52,56,60,65,70,+70 кг вазн тоифасидаги ўғил болалар ҳамда 30,33,36,40,44,48,52,57,+57 кг вазн тоифаларидаги қизлар чиқадилар.
Мусобақадан асосий мақсад курашимизнинг ёшлар ўртасида янада ривожлантириш, улар орасидан муносиб полвонларни саралаб олиш ва соғлам турмуш тарзини шакллантиришдир. Ҳозирги кунда Сирдарё вилоят кураш федерацияси меҳмонларни кутиб олиш учун барча тайёргарлик ишларини якунига етказмоқдалар.

Биринчи кун якунлари :
Қизлар- 30 кг
1. Кенжаева Адиба-Самарқанд
2. Турсунова Лариса –Жиззах
3. Собитова Муножаат-Хоразм
3. Тожибоева Ўғилжон –Хоразм


33 кг

1. Хасанова Динара- Жиззах
2. Шарифбоева Динара-Хоразм
3. Абдужабборова Эъзоза-Қашқадарё
3. Пардаева Мубина- Новои

36 кг

1. Баратова Дилнура-Бухоро
2. Рўзматова Наргиза-Тошкент вилояти
3. Эркинбоева Дилнура- Хоразм
3.Юлдашова Паризода- Хоразм

Ўспирин йигитлар

33 кг вазнда

1. Олимов Озодбек-Бухоро
2. Қамбаралиев Санжар-Тошкент вилояти
3. Каримжонов Камрон- Сирдарё
3. Бурҳонов Абдураззоқ-Сурхондарё

36 кг

1. Нуралиев Феруз- Фарғона
2. Хамдамов Лазиз- Хоразм
3. Каримов Исмоил-Жиззах
3.Мухторов Абубакр –Фарғона

40 кг

1. Ниязов Шахриёр-Бухоро
2. Шарипов Элдор-Самарқанд
3. Темиров Мақсуд –Тошкент шаҳри
3.Шамсиддинов Рамазон-Самарқанд 𝙎𝙞𝙧𝙙𝙖𝙧𝙮𝙤𝙙𝙖 𝙗𝙤'𝙡𝙞𝙗 𝙤'𝙩𝙜𝙖𝙣 2008-2009 𝙮𝙞𝙡𝙡𝙖𝙧𝙙𝙖 𝙩𝙪𝙜'𝙞𝙡𝙜𝙖𝙣 𝙠𝙞𝙘𝙝𝙞𝙠 𝙤'𝙨𝙢𝙞𝙧𝙡𝙖𝙧 𝙫𝙖 𝙦𝙞𝙯𝙡𝙖𝙧 𝙤'𝙧𝙩𝙖𝙨𝙞𝙙𝙖 𝙆𝙪𝙧𝙖𝙨𝙝 𝙗𝙤'𝙮𝙞𝙘𝙝𝙖 𝙊'𝙯𝙗𝙚𝙠𝙞𝙨𝙩𝙤𝙣 𝙘𝙝𝙚𝙢𝙥𝙞𝙤𝙣𝙖𝙩𝙞𝙣𝙞𝙣𝙜 𝙜'𝙤𝙡𝙞𝙗𝙡𝙖𝙧𝙞 𝙗𝙞𝙡𝙖𝙣 𝙩𝙖𝙣𝙞𝙨𝙝𝙞𝙣𝙜...

{𝙌𝙞𝙯𝙡𝙖𝙧}
30𝙠𝙜: 1- 𝙆𝙚𝙣𝙟𝙖𝙚𝙫𝙖 𝘼𝙙𝙞𝙗𝙖 𝙎𝙖𝙢𝙖𝙧𝙦𝙖𝙣𝙙
2- 𝙏𝙪𝙧𝙨𝙪𝙣𝙤𝙫𝙖 𝙇𝙖𝙧𝙞𝙨𝙖 𝙅𝙞𝙯𝙯𝙖𝙭
3- 𝙎𝙤𝙗𝙞𝙧𝙤𝙫𝙖 𝙈𝙪𝙣𝙤𝙟𝙖𝙩 𝙓𝙤𝙧𝙖𝙯𝙢
3- 𝙏𝙤𝙟𝙞𝙗𝙤𝙚𝙫𝙖 𝙊'𝙜'𝙞𝙡𝙤𝙮 𝙓𝙤𝙧𝙖𝙯𝙢

33𝙠𝙜: 1- 𝙃𝙖𝙨𝙖𝙣𝙤𝙫𝙖 𝘿𝙞𝙣𝙖𝙧𝙖 𝙅𝙞𝙯𝙯𝙖𝙭
2- 𝙎𝙝𝙖𝙧𝙞𝙛𝙗𝙖𝙚𝙫𝙖 𝘿𝙞𝙣𝙖𝙧𝙖 𝙓𝙤𝙧𝙖𝙯𝙢
3- 𝘼𝙗𝙙𝙪 𝙅𝙖𝙗𝙗𝙤𝙧𝙤𝙫𝙖 𝙀𝙡𝙞𝙯𝙖 𝙌𝙖𝙨𝙝𝙦𝙖𝙙𝙖𝙧𝙮𝙤
3- 𝙋𝙖𝙧𝙙𝙖𝙚𝙫𝙖 𝙈𝙪𝙗𝙞𝙣𝙖 𝙉𝙖𝙫𝙤𝙞𝙮

36𝙠𝙜: 1- 𝘽𝙖𝙧𝙖𝙩𝙤𝙫𝙖 𝘿𝙞𝙡𝙢𝙞𝙧𝙖 𝘽𝙪𝙝𝙤𝙧𝙤
2- 𝙍𝙤'𝙯𝙢𝙚𝙩𝙤𝙫𝙖 𝙉𝙖𝙧𝙜𝙞𝙯𝙖 𝙏𝙤𝙨𝙝 𝙫𝙞𝙡
3- 𝙀𝙧𝙠𝙞𝙣𝙗𝙤𝙚𝙫𝙖 𝘿𝙞𝙡𝙣𝙪𝙧𝙖 𝙓𝙤𝙧𝙖𝙯𝙢
3- 𝙔𝙪𝙡𝙙𝙖𝙨𝙝𝙚𝙫𝙖 𝙉𝙖𝙧𝙜𝙞𝙯𝙖 𝙓𝙤𝙧𝙖𝙯𝙢

40𝙠𝙜: 1- 𝙎𝙪𝙡𝙩𝙤𝙣𝙤𝙫𝙖 𝙎𝙝𝙖𝙝𝙣𝙤𝙯𝙖𝙗𝙤𝙣𝙪 𝙓𝙤𝙧𝙖𝙯𝙢
2- 𝙎𝙪𝙣𝙣𝙖𝙩𝙞𝙡𝙡𝙖𝙚𝙫𝙖 𝘿𝙞𝙮𝙤𝙧𝙖 𝙎𝙖𝙢𝙖𝙧𝙦𝙖𝙣𝙙
3- 𝙏𝙤𝙨𝙝𝙢𝙪𝙧𝙤𝙙𝙤𝙫𝙖 𝙐𝙢𝙞𝙙𝙖 𝙌𝙖𝙨𝙝𝙦𝙖𝙙𝙖𝙧𝙮𝙤
3- 𝘼𝙗𝙙𝙪 𝙍𝙖𝙝𝙢𝙤𝙣𝙤𝙫𝙖 𝙍𝙖𝙮𝙝𝙤𝙣𝙖 𝙓𝙤𝙧𝙖𝙯𝙢

44𝙠𝙜: 1- 𝙅𝙪𝙢𝙖𝙣𝙞𝙮𝙤𝙯𝙤𝙫𝙖 𝙎𝙚𝙫𝙞𝙣𝙘𝙝 𝙓𝙤𝙧𝙖𝙯𝙢
2- 𝙊'𝙠𝙩𝙖𝙢𝙤𝙫𝙖 𝘾𝙝𝙖𝙧𝙤𝙨 𝙓𝙤𝙧𝙖𝙯𝙢
3- 𝙈𝙞𝙧𝙯𝙖𝙚𝙫𝙖 𝙕𝙞𝙡𝙤𝙡𝙖 𝘽𝙪𝙝𝙤𝙧𝙤
3- 𝙍𝙤𝙯𝙖𝙦𝙗𝙚𝙧𝙙𝙞𝙚𝙫𝙖 𝙉𝙤𝙢𝙖 𝙓𝙤𝙧𝙖𝙯𝙢

48𝙠𝙜: 1-𝙆𝙖𝙧𝙞𝙢𝙤𝙫𝙖 𝙉𝙞𝙜𝙞𝙣𝙖 𝙎𝙖𝙢𝙖𝙧𝙦𝙖𝙣𝙙
2- 𝙄𝙨𝙖𝙦𝙤𝙫𝙖 𝙎𝙝𝙖𝙝𝙣𝙤𝙯𝙖 𝙅𝙞𝙯𝙯𝙖𝙭
3- 𝙏𝙤𝙨𝙝𝙥𝙪𝙡𝙖𝙩𝙤𝙫𝙖 𝙎𝙚𝙫𝙞𝙣𝙘𝙝 𝙌𝙖𝙨𝙝𝙦𝙖𝙙𝙖𝙧𝙮𝙤
3- 𝙃𝙖𝙯𝙧𝙖𝙩𝙤𝙫𝙖 𝙂𝙪𝙡𝙨𝙖𝙣𝙖𝙢 𝙌𝙖𝙨𝙝𝙦𝙖𝙙𝙖𝙧𝙮𝙤

52𝙠𝙜: 3- 𝘼𝙗𝙙𝙪 𝙍𝙖𝙨𝙝𝙞𝙙𝙤𝙫𝙖 𝙁𝙤𝙩𝙞𝙢𝙖 𝙎𝙪𝙧𝙝𝙤𝙣𝙙𝙖𝙧𝙮𝙤
3- 𝙐𝙢𝙧𝙯𝙖𝙦𝙤𝙫𝙖 𝙉𝙞𝙜𝙞𝙣𝙖 𝙎𝙖𝙢𝙖𝙧𝙦𝙖𝙣𝙙

57𝙠𝙜: 3- 𝘼𝙢𝙧𝙖𝙡𝙞𝙚𝙫𝙖 𝘽𝙤'𝙧𝙞𝙗𝙞𝙮𝙖 𝙉𝙖𝙢𝙖𝙣𝙜𝙖𝙣
3- 𝙏𝙪𝙧𝙨𝙪𝙣𝙤𝙫𝙖 𝘿𝙪𝙧𝙙𝙤𝙣𝙖 𝙎𝙪𝙧𝙝𝙤𝙣𝙙𝙖𝙧𝙮𝙤

{𝙊'𝙨𝙢𝙞𝙧𝙡𝙖𝙧}
33𝙠𝙜: 1- 𝙊𝙢𝙤𝙣𝙤𝙫 𝙊𝙯𝙤𝙙𝙗𝙚𝙠 𝘽𝙪𝙝𝙤𝙧𝙤
2- 𝙌𝙖𝙢𝙗𝙖𝙧𝙖𝙡𝙞𝙚𝙫 𝙎𝙖𝙣𝙟𝙖𝙧 𝙏𝙤𝙨𝙝 𝙫𝙞𝙡
3- 𝙆𝙖𝙧𝙞𝙢𝙟𝙤𝙣𝙤𝙫 𝙆𝙤𝙢𝙧𝙤𝙣 𝙎𝙞𝙧𝙙𝙖𝙧𝙮𝙤
3- 𝘽𝙪𝙧𝙝𝙤𝙣𝙤𝙫 𝘼𝙗𝙙𝙪 𝙍𝙖𝙯𝙯𝙤𝙦 𝙎𝙪𝙧𝙝𝙤𝙣𝙙𝙖𝙧𝙮𝙤

36𝙠𝙜: 1- 𝙉𝙪𝙧𝙖𝙡𝙞𝙚𝙫 𝙁𝙚𝙧𝙪𝙯 𝙁𝙖𝙧𝙜'𝙤𝙣𝙖
2- 𝙃𝙖𝙣𝙙𝙖𝙢𝙤𝙫 𝙇𝙖𝙯𝙞𝙯 𝙓𝙤𝙧𝙖𝙯𝙢
3- 𝙆𝙖𝙧𝙞𝙢𝙤𝙫 𝙄𝙨𝙢𝙤𝙞𝙡 𝙅𝙞𝙯𝙯𝙖𝙭
3- 𝙈𝙪𝙝𝙩𝙤𝙧𝙤𝙫 𝘼𝙗𝙪𝙗𝙖𝙠𝙞𝙧 𝙁𝙖𝙧𝙜'𝙤𝙣𝙖

40𝙠𝙜: 1- 𝙉𝙞𝙮𝙤𝙯𝙤𝙫 𝙎𝙝𝙖𝙝𝙧𝙞𝙮𝙤𝙧 𝘽𝙪𝙝𝙤𝙧𝙤
2- 𝙎𝙝𝙖𝙧𝙞𝙥𝙤𝙫 𝙀𝙡𝙙𝙤𝙧 𝙎𝙖𝙢𝙖𝙧𝙦𝙖𝙣𝙙
3- 𝙏𝙚𝙢𝙞𝙧𝙤𝙫 𝙈𝙖𝙝𝙢𝙪𝙙 𝙏𝙤𝙨𝙝𝙠𝙚𝙣𝙩
3- 𝙎𝙝𝙖𝙢𝙨𝙞𝙙𝙙𝙞𝙣𝙤𝙫 𝙍𝙖𝙢𝙖𝙯𝙤𝙣 𝙎𝙖𝙢𝙖𝙧𝙦𝙖𝙣𝙙

44𝙠𝙜: 1- 𝘼𝙝𝙢𝙚𝙙𝙤𝙫 𝙊𝙮𝙗𝙚𝙠 𝙏𝙤𝙨𝙝𝙠𝙚𝙣𝙩
2- 𝙎𝙝𝙖𝙫𝙠𝙖𝙩𝙤𝙫 𝙊𝙝𝙪𝙣𝙗𝙚𝙠 𝙏𝙤𝙨𝙝𝙠𝙚𝙣𝙩
3- 𝙃𝙖𝙨𝙖𝙣𝙤𝙫 𝘽𝙚𝙝𝙧𝙪𝙯 𝘽𝙪𝙝𝙤𝙧𝙤
3- 𝙎𝙝𝙤𝙙𝙞𝙦𝙪𝙡𝙤𝙫 𝘽𝙚𝙝𝙧𝙪𝙯 𝙎𝙖𝙢𝙖𝙧𝙦𝙖𝙣𝙙

48𝙠𝙜: 1- 𝙆𝙖𝙧𝙞𝙢𝙤𝙫 𝘿𝙞𝙡𝙨𝙝𝙤𝙙 𝘽𝙪𝙝𝙤𝙧𝙤
2- 𝘼𝙨𝙝𝙪𝙧𝙤𝙫 𝙎𝙖𝙣𝙟𝙖𝙧 𝘽𝙪𝙝𝙤𝙧𝙤
3- 𝙌𝙞𝙡𝙞𝙘𝙝𝙚𝙫 𝘼𝙢𝙞𝙧𝙝𝙤𝙣 𝙉𝙖𝙫𝙤𝙞𝙮
3- 𝙃𝙪𝙨𝙣𝙞𝙙𝙙𝙞𝙣𝙤𝙫 𝙄𝙡𝙝𝙤𝙢 𝙉𝙖𝙢𝙖𝙣𝙜𝙖𝙣

52𝙠𝙜: 1- 𝙍𝙖𝙫𝙨𝙝𝙖𝙣𝙤𝙫 𝙊𝙙𝙞𝙡𝙟𝙤𝙣 𝙎𝙖𝙢𝙖𝙧𝙦𝙖𝙣𝙙
2- 𝙃𝙪𝙙𝙤𝙮𝙤𝙧𝙤𝙫 𝘿𝙖𝙫𝙡𝙖𝙩 𝙏𝙤𝙨𝙝 𝙫𝙞𝙡
3- 𝙅𝙤'𝙧𝙖𝙦𝙪𝙡𝙤𝙫 𝘿𝙚𝙢𝙞𝙧 𝙎𝙖𝙢𝙖𝙧𝙦𝙖𝙣𝙙
3- 𝘼𝙨𝙝𝙪𝙧𝙤𝙫 𝙈𝙪𝙝𝙖𝙢𝙢𝙖𝙙 𝘼𝙡𝙞